fbpx

“CITRO” un “ELDO” tīklā atklāj 75 depozīta sistēmas nodošanas punktus reģionos

Rūpēs par vides ilgtspējas veicināšanu, Latvijas vietējo uzņēmumu apvienības “Latvian Retail Management” pārstāvētajos mazumtirdzniecības veikalu tīklos “CITRO” un “ELDO” visā Latvijā atklāti 75 Latvijas depozīta sistēmas nodošanas punkti. Līdz ar depozīta sistēmas ieviešanu no 2022.gada 1.februāra ikvienam pircējam ir iespēja nodot iegādāto depozīta dzērienu iepakojumu, saņemot par to atpakaļ iemaksāto depozīta maksu, tādējādi rūpējoties par apkārtējo vidi un samazinot vides piesārņojumu.
“Depozīta sistēmas ieviešana, veicinot iepakojuma atgriešanu otrreizējai pārstrādei, ir būtisks solis vides ilgtspējas veicināšanai un piesārņojuma mazināšanai. Rūpes par vidi ir visas sabiedrības atbildība, lai mēs un mūsu bērni varētu dzīvot tīrākā un drošākā vidē. Mūsu kā mazumtirgotāja uzdevums, kopā ar pārējiem Latvijas depozīta sistēmas dalībniekiem, ir izglītot un atbalstīt mūsu pircējus, nodrošinot pieejamu depozīta iepakojumu nodošanas punktu infrastruktūru visā Latvijā. “CITRO” un “ELDO” veikalu tīklā kopumā atklāti 75 depozīta nodošanas punkti, kas ērti pieejami iedzīvotājiem Latvijas reģionos. Vienlaikus, svarīgi apzināties, ka ilgtspējīgas depozīta sistēmas ieviešanā liela loma būs visas sabiedrības aktīvai līdzdalībai un ikdienas ieradumu maiņai, šķirojot un nodot iepakojumu depozīta iepakojuma nodošanas punktos. Esmu pārlecināts, ka kopīgiem spēkiem mēs varēsim samazināt vides piesārņojumā apjomu un padarīt apkārtējo vidi tīrāku,” norāda Imants Kelmers, “CITRO” un “ELDO” tīkla pārstāvis, “Latvian Retail Management” valdes priekšsēdētājs.
2022.gada 1. februārī uzsākta Latvijas depozīta sistēmas darbība, kas paredz iespēju iedzīvotājiem nodot depozīta dzērienu iepakojumu depozīta punktos, kas marķēti ar Latvijas depozīta zīmi un svītrkodu. Dzērienu depozīta iepakojumu būs iespējams nodot gan automatizētos depozīta nodošanas punktos jeb taromātos un kioskos, gan manuāli uz vietas tirdzniecības vietās.
Nododot depozīta iepakojumu, ikvienam būs iespēja saņemt atpakaļ iepakojuma depozīta maksu 10 centu apmērā, ko pircējs būs samaksājis preces iegādes brīdī. Tā ir drošības maksa, ko pircējs no 2022.gada 1.februāra apmaksā pie pirkuma un saņem atpakaļ, kad atnes atgriezt tukšo iepakojumu.
Par visiem nodotajiem depozīta dzērienu iepakojumiem automātizētajos taromātos un kioskos pircējam tiks izdots kupons, ko varēs izmantot preču iegādei kuponā norādītajā veikalā pirkuma veikšanas laikā. Savukārt, nododot depozīta iepakojumu manuālajos depozīta pieņemšanas punktos, pircēji varēs iegūt pirkuma summas samazinājumu pirkuma veikšanas brīdī, atbilstoši atgrieztā depozīta summas apmērā.
Ar “CITRO” depozīta punktiem var iepazīties sadaļā “Veikali”.