fbpx

“CITRO” un “ELDO” pievienojas depozīta iepakojuma pieņemšanas tīklam

Latvijas vietējo uzņēmumu apvienība “Latvian Retail Management”, pārstāvot mazumtirdzniecības veikalu tīklus “CITRO” un “ELDO”, parakstījusi sadarbības līgumu ar SIA “Depozīta Iepakojuma Operatoru” (DIO) par pievienošanos depozīta iepakojuma pieņemšanas tīklam un taromātu uzstādīšanu mazumtirdzniecības tīklā.

“Mums kā vietējam uzņēmumam rūp vides ilgtspēja, līdz ar to mazumtirdzniecības veikalu tīkls “CITRO” jau sākotnēji aktīvi līdzdarbojas depozīta sistēmas ieviešanā sadarbībā ar DIO. Tas ir likumsakarīgs solis sadarbības nostiprināšanai, lai no nākamā gada Latvijā nodrošinātu depozīta sistēmas ieviešanu. Vienošanās paredz taromātu uzstādīšanu turpat 80% no “CITRO” tīkla tirdzniecības vietām visā Latvijā. Ņemot vērā plašo “CITRO” zīmola veikalu tīkla pārklājumu reģionos, “CITRO” kā mazumtirgotājam būs būtiska loma funkcionālas depozīta sistēmas ieviešanai reģionos, tostarp iedzīvotāju informēšanā un izglītošanā par iepakojuma nodošanu otrreizējai pārstrādei un vides piesārņojuma mazināšanu tās ilgtspējīgai attīstībai,” skaidro Imants Kelmers, “Latvian Retail Management” valdes priekšsēdētājs.

Līdz ar depozīta iepakojuma pieņemšanas sistēmas ieviešanu Latvijā, plānots, ka mazumtirdzniecības veikalu tīklos “CITRO” un “ELDO” kopumā tiks uzstādīti 72 taromāti visā Latvijā.

Plānots, ka 2022.gada 1.februārī Latvijā uzsāks darboties vienota depozīta sistēma dzērienu iepakojumam. Depozīta sistēmā varēs nodot stikla, plastmasas (PET) un metāla (skārdenes) bezalkoholisko, visa veida alus un citu alkoholisko (zem 6%) dzērienu iepakojumus.