fbpx

“CITRO” tīklā nodoti vairāk kā 6,3 miljoni dzērienu depozīta iepakojumu

Kopš depozīta sistēmas ieviešanas Latvijā, mazumtirdzniecības veikalu tīklā “CITRO” un “ELDO” pircēji nodevuši vairāk nekā 6,3 miljonus dzērienu depozīta iepakojumu. Ikvienam pircējam ir iespēja nodot iegādāto depozīta dzērienu iepakojumu, saņemot par to atpakaļ iemaksāto depozīta maksu, tādējādi rūpējoties par apkārtējo vidi un samazinot vides piesārņojumu.  

 Rūpēs par vides ilgtspējas veicināšanu, no 2023. gada 1. janvāra depozīta sistēmā var nodot arī sīrupa un alkoholisko kokteiļu, kas veidoti uz spirta bāzes (ar alkohola saturu līdz 15%), stikla, plastmasas (PET) un skārdeņu iepakojumus, kā arī visu veidu alkoholiskos dzērienus PET pudelēs vai skārdenēs, kas ir marķēti ar Latvijas depozīta zīmi.

Lai nodrošinātu jauno depozīta produktu ienākšanu tirgū, noteikts pārejas periods līdz 2023. gada 30. jūnijam. Šajā laikā veikalu plauktos atradīsies gan dzērienu iepakojumi ar depozīta zīmi, gan bez tās, un veikalu plaukti ar jaunā tvēruma produktiem piepildīsies pakāpeniski. Savukārt ar 2023. gada 1. jūliju uz visu depozīta sistēmā iekļauto iepakojumu etiķetēm būs jāatrodas Latvijas depozīta zīmei.

Mazumtirdzniecības veikalu tīklā “CITRO” izvietoti vairāk kā 75 depozīta iepakojuma nodošanas punkti, kas ērti pieejami iedzīvotājiem Latvijas reģionos un pilsētās. Dzērienu depozīta iepakojumu ir iespējams nodot gan automatizētos depozīta nodošanas punktos jeb taromātos un kioskos, gan manuāli uz vietas “CITRO” tirdzniecības vietās.

Par visiem nodotajiem depozīta dzērienu iepakojumiem “CITRO” tīkla automatizētajos taromātos un kioskos pircējam tiek izdots depozīta kupons, ko var izmantot tikai preču iegādei kuponā norādītajā veikalā pirkuma veikšanas laikā.

Kopš 2022.gada nogales, nododot depozīta iepakojumu automatizētajos taromātos, ikvienam ir iespējams arī ziedot labdarībai savu depozīta maksu par nodotajiem depozīta iepakojumiem. Šobrīd ziedojumu iespējams novirzīt trīs dažādām labdarības iniciatīvām – Ukrainas bēgļu bērniem Latvijā, trūcīgiem senioriem vai dzīvnieku patversmēm visā Latvijā.

Savukārt, nododot depozīta iepakojumu “CITRO” manuālajos depozīta pieņemšanas punktos, pircēji var iegūt pirkuma summas samazinājumu pirkuma veikšanas brīdī, atbilstoši atgrieztā depozīta summas apmēram.

“CITRO” veikalu tīkla depozīta kuponu ir iespējams izmantot tikai preču iegādei jeb pirkuma summas samazināšanai par kuponā norādīto summu pilnā apmērā, kuponā norādītajās “CITRO” partnera tirdzniecības vietās. “CITRO” veikalu tīklā apmaiņā pret depozīta kuponu – skaidra nauda netiek izsniegta.

Ar “CITRO” veikalu tīkla depozīta punktiem var iepazīties sadaļā “Veikali”.